Deprecated: EV_Widget_Entry_Views içindeki WP_Widget oluşturucu yordam 4.3.0 sürümünden bu yana desteklenmiyor! Yerine __construct() kullanın. in /home/herkesce/public_html/wp-includes/functions.php on line 4807
Bir Derdim Var! -

Bir Derdim Var!

Çünkü bir derdim var. Cemal Metin Avcı’yla, Fedai Varan’la Çağatay Aksu’yla Berk Akand’la Özgür Arduç’la ve katledilen onbinlerce kadının canileriyle bir derdim var. Benim derdim öldürülen kadınlarla değil o yüzden onların isimlerini geçirip olayları anlamsızlaştırmaya gerek duymadım.

Benim derdim kadına, çocuğa, doğaya, hayvana kıyan tüm o aşağılıklarla ve buna dur demeyen elinden geleni ardına koyan milyonlarla. Hiç bir faydamız olmadığı gibi gereksiz edebiyat yaparak içini boşalttığımız tüm vahşetle bir derdim var benim. Twitter’da sırtına kanat koyarak paylaşan, Instagram hikayelerinde fotoğraflarının üzerine “melek oldu” yazanlarla bir derdim var. “Su testisi su yolunda kırılır, o saatte orada ne işi varmışçılarla” bir derdim var.

Bu kadınların katili sadece yukarıda adı geçen aşağılık caniler değil. Bunu engellemek için kılını kıpırdatmayan herkes. Ölüm, taciz, tecavüz kelimelerinin içini bir kaç beğeni almak için boşaltan herkes ve yine bunu engellemek için caydırıcı yasa çıkarmayan herkes bu cinayetlerin tümünde rol almıştır.

Ve bu film bitmemiştir.

İnsan canı ucuz kaldıkça onlarca sezon devam edecektir.

Herkese keyifli seyirler.

EMRE CAN KARAÇAY

Anketler

Hagi mi Alex mi?

  • Hagi (55%, 46 Oylar)
  • Alex (45%, 37 Oylar)

Toplam oy veren: 83

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Emrecan KARAÇAY

Emrecan KARAÇAY

1995 yılında Malatya'da doğdum. Amasya Üniversitesi Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümünden mezun oldum. İnönü Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü yarıda bıraktım Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon son sınıf öğrencisiyim. On yılı aşkın tiyatro ile aktif şekilde uğraştım, şimdilerde kısa film çekmekle uğraşıyorum.

emrece@herkesce.net
emrecank.eck@gmail.com

Yorum yap

Bir Cevap Yazın

Haftanın Yazarı

Nazlı Öztürk

Nazlı Öztürk

1998 doğumluyum ve Sakarya'da yaşıyorum. Kendi kullandığım ürünleri, makyaj tüyolarımı, bakım tekniklerimi ve tariflerimi sizlerle paylaşmak için buradayım.